Neinvazívna analýza viac ako 130 parametrov ľudského tela

 

Pri slovnom spojení „analýza krvi“ si hneď všetci vieme predstaviť sestričku s injekčnou striekačkou v ruke – tzv. analýzu krvi „in vitro“ (v skúmavke). Pri analýze in vitro však často dochádza k chybám, ktoré vedú k falošne negatívnym alebo pozitívnym výsledkom. Je to spôsobené napríklad tým, že v mnohých prípadoch nevieme ako reagujú lieky alebo ich metabolity s reagentmi, ktoré sa pridávajú do skúmavky, či nedávajú falošný signál, atď. Preto sa vedci snažia vymyslieť diagnostické prístroje, ktoré budú schopné zmerať parametre krvi, tkanív a orgánov priamo v tele pacienta t.j. „in vivo“.

Analýza krvi bez jej odberu je možná už dnes

 

Mnohí z Vás videli vedecko-fantastické filmy, kde sa zdravotný stav pacienta analyzoval pomocou laserového skenera. U nás tiež používame neinvazívny analyzátor krvi, ktorý ale využíva termodynamické vzťahy v reologických výpočtoch jednotlivých parametrov krvi. Profesor A. V. Malykhin zasvietil celý svoj vedecký život tomu, aby sa táto neinvazívna metóda analýzy krvi mohla používať v medicínskej praxi.

professor Malykhin

Hemoglobín:

pH krvi:

Profesor A. V. Malykhin

Ako prebieha vyšetrenie?

 

Vyšetrenie na automatickom neinvazívnom expresnom skríningovom analyzátore ANESA je absolútne bezbolestné a trvá cca. 6 minút. Keďže skúmame stav organizmu v jeho reálnom fungovaní, pred vyšetrením nie je potrebné byť na lačno. Na pacienta sa prikladá 5 sônd, dve na oblasť krku (karotídne teliesko), dve pod pazuchy a jednu do oblasti umbilika. Prístroj hneď po ukončení analýzy vyhodnotí všetky parametre a doktor tak má hneď prehľad o zdravotnom stave pacienta.

Odporúčania pre ženy: ženám sa odporúča prísť na vyšetrenie bez mejkapu na krku, bez dezodorantu v podpazuší a s vybratým pírsingom, v prípade, ak ho pacientka má, napríklad v pupku.

Odporúčania pre mužov: mužom odporúčame prísť s vyholenou oblasťou krku, ak je to možné (sondy sa tu prichytávajú leukoplastom) a bez dezodorantu v podpazuší.