Liečba príznakov herpesových infekcií

Terapia na NCDs Clinic pomocou prístroja PLASON ​

Herpetický vírus (herpes, opar, horúčka) patrí medzi najviac rozšírené ochorenia kože. Spôsobuje ho jeden z herpetických vírusov, herpes simplex. Tento vírus môže spôsobiť okrem oparov aj vážne narušenie imunity, ktoré niekedy môže končiť aj smrťou pacienta.

Prenos herpetických infekcií prebieha buď napriamo, kontaktom, alebo kvapôčkovou infekciou. Vírus potom dokáže prežívať v špecifických nervových bukách, kde ho nelikviduje imunitný systém a pri oslabení imunity sa reaktivuje. Spúšťačom takejto reaktivácie môže tiež byť fyzický a emocionálny stres, nedostatok vitamínov, horúčka, alebo aj bežné aktivity ako je opaľovanie sa, zubársky zákrok, či menštruácia u žien.

Aktiváciu vírusu sprevádza dráždenie nervových zakončení – svrbenie, až pocit pálenia ešte predtým, ako sa objaví pľuzgier. Ten sa postupne zapĺňa tekutinou až kým nepraskne a z mokvavého (veľmi infekčného) štádia postupne prechádza do chrasty.

Vírusom je väčšina postihnutých pacientov infikovaná už do 5. roku života. Jednoduchý prenos napríklad pri bozkávaní, kýchaní, používaním spoločných príborov, pohárov, hygienických pomôcok, uterákov spôsobuje, že tento vírus má v sebe viac ako tretina svetovej populácie.
Zatiaľ nie je dostupná liečba, ktorá by dokázala herpetický vírus úplne dostať z tela. Na liečbu príznakov herpesu sa používajú rôzne lokálne pôsobiace prípravky a dá sa proti nemu bojovať systematickým posilňovaním imunity.

NO terapia oxidom dusnatým, vyrábaným medicínskym prístrojom PLASON, v sebe spája lokálne antivirotické účinky, i efekt posilňovania imunity pacienta. Pripájame príklady liečby dôsledkov infekcie herpes simplex a herpes keratitis.

Pacientka, 31 rokov, infekcia herpes simplex (HSV-1)

Väčšina pľuzgierov sa objavuje pravidelne približne dvakrát do mesiaca na perách a okolo úst, občas aj na iných miestach tváre – na fotke sú celkom tri lokalizácie. Pacientka absolvovala NO terapiu prístrojom PLASON. Oxid dusnatý bol bezbolestne aplikovaný priamo na pľuzgiere po dobu sedem minút na jednu aplikáciu. Po absolvovaní NO terapie a imunoterapie sa výskyt pľuzgierov do dvoch rokov nezopakoval.

Pacient, 58 rokov, infekcia oka – herpes keratitis

Herpetické vírusy sa môžu vyskytovať na rôznych miestach na tele pacienta, ako napríklad aj v oku, ako v tomto prípade. Ochorenie bolo sprevádzané typickými príznakmi – svrbenie, pálivá bolesť, citlivosť na svetlo, mokvanie.

Na  liečbu sme použili aplikáciu studeného vzdušného prúdu obsahujúceho oxid dusnatý. No terapia v trvaní jednej minúty na jednu aplikáciu bola aplikovaná denne po dobu 6 dní. Po dobu troch rokov od aplikácie sa prejavy vírusu nevrátili.

Objednajte Sa Na Neinvazívne Vyšetrenie Už Dnes

Navštívte nás a ziskajte všetky výhody modernej neinvazívnej diagnostiky.

Objednať sa